Erol Esen

1968 yılında İstanbul’da doğdu.  Savunma sanatları eğitimine 1982 yılında Teakwondo ile başladı. 1986 yılında Karate-Do çalışmalarıyla eğitimine devam etti.  Birçok öğrencisini milli takıma yetiştirerek ülkemizi onurla temsil etti. Aynı zamanda Milli Hakemlerimizden olup Wing Chun ile akademi yıllarından beri ilgisini bırakmayan Esen çalışmalarına devam etmektedir.

Akademinin zorunlu derslerinden olan Judo ile 4 yıl uğraştı. 1993 yılında Takashi KANAZAWA ile tanışarak Aikido derslerine başladı.  1999 yılında Nebi VURAL  gibi gerçek bir SHİHAN ile çalışmalarına devam eden Esen, Aikido Budo Federasyonu (ABF) Milli Teknik Sorumlusu olarak görev yapmaktadır.

​Uzmanlık alanında bilgi ve becerilerini arttırmak maksadıyla yurt dışında birçok teşkilatla çalışmalarda bulundu. Güvenlik güçleri eğitimleri alanında birçok yayınlanmış eserleri mevcuttur. “Güvenlik Teşkilatlarında  Suçlu Taşıma Kelepçeleme ve Yakın Savunma Teknikleri”, “Kalabalık  Yönetimi”, “Kişi Koruma (VİP)”, gibi eserlerinin yanı sıra silahlı eğitimler ile ilgili üç dilde yayınlanmış ‘Taktik Atış’  ve “Polis Savunma Taktikleri” gibi eserleri mevcuttur.

1997 yılında Gazi Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu’nda “Spor Bilimi” alanında Yüksek Lisansını bitirdi. ‘Karate Yapan Sporcuların Patlayıcı Antrenman Metodlarının Musabakalara Etkisi’ konusunda hakemli bir dergi olan GBESBD V(2000), 4:21-27 makale çalışması yayınlandı.

Savunma sanatları alanında yerli ve yabancı birçok eğitim programlarına katıldı. Daha iyi ve daha kaliteli eğitimler vermek için iletişim kursları ve eğiticilerin eğitimi Kurslarını başarı ile bitirdi. “Eğiticilerin Eğitimi” programını tamamladıktan sonra yurt içi ve yurt dışı birçok ‘eğitmenin’ yetiştirilmesinde önemli rol oynadı.  Yapmış olduğu çalışmalardan dolayı çalıştığı kurumdan farklı dönemlerde taltifler, takdirnameler ve teşekkürler aldı.

​Aynı zamanda VİP (Önemli Kişilerin ) Korunması uzmanı olarak yerli ve yabancı devlet büyüklerinin korunmasında görev alan personelin yetişmesinde önemli çalışmalarda bulundu.

Halen ‘Savunma Sanatları’ alanında 35 yıllık birikmiş bir tecrübe ile önemli eğitim çalışmalarına hız kesmeden devam etmektedir.

 • Sosyal medya

  Twitter

 • Yaklaşan Etkinlikler

  1. 28-29 Ekim İstanbul Semineri

   28 Ekim @ 10:00 - 29 Ekim @ 12:00
 • Sayfamıza e-posta ile abone olun

  Federasyonumuza abone olmak ve e-posta ile bildirimler almak için e-posta adresinizi girin.

  Diğer 161 aboneye katılın